Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliğinin amacı, kişinin yüzüyle uyum içinde, doğal görünümlü renk ve şekilde yapay dişler ortaya çıkarabilmektir. Doğal olmayan, abartılı renk ve formlardaki yapay dişler, ilk bakışta farkedilirler. Bu yüzden estetik diş hekimliği disiplinli bir planlama ve hazırlık evresi gereklidir.

Lamina porselenler dişlerin ön yüzeyinden hiç aşındırma yapmadan veya gerektiğinde 0.5-1 mm lik diş dokusu kaldırılarak yapılan yaprak porselenlerdir. Laminateler dişlerin ön yüzeylerinden çok az (0.5-1mm) bir aşındırmaya veya hiç aşındırma yapmadan yapılabilen yaprak porselen kaplamalardır. İnce olmaları sayesinde ışık geçirgenlikleri vardır ve mükemmel estetik sağlarlar. Dişler arasında var olan boşlukların kapatılması veya çaprasıklıkların düzeltilmesi konusunda en az zararla en mükemmel sonucu verir.Özellikle ön bölgede estetiği bozan dolguların yerine yapıldıgında ya da travma veya kanal tedavisi sonucu renklenmiş dişlerin yerine yapıldıgında son derece güzel sonuç verir.

Alt yapı amacıyla metal yerine kullanılan beyaz renkli alaşım sayesinde daha estetik bir görüntü elde ettiğimiz porselenlerdir. Böylece proteziniz doğal dişe cok yakın bir estetik görünüme ulaşır. Işığı yansıtır ve alt yapısı beyaz renkli alaşımdan yapıldıgı için diş eti hizasında koyu renkli çizgi yansıtmaz. İnsan vücudu ile tamamen uyumludur ve alerjiye sebep olmaz.